Határozatok nyilvántartása


Martonvásár Város Önkormányzata

134/2012. (1. 1.) vizi közmű üzemeltetési szerződés elfogadásáról

Martonvásár Város Önkormányzata

Képviselő-testületének

134/2011. (IX. 6.) határozata

vizi közmű üzemeltetési szerződés elfogadásáról

 

 

1.) Martonvásár Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a határozat melléklete szerint elfogadja a Szent László Völgye Szennyvíztisztító és Csatornahálózat Üzemeltető Közhasznú Nonprofit Kft.-vel (Székhelye: 2462 Martonvásár, Budai út 13., képviseli: Németh Zoltán ügyvezető) szennyvízcsatorna hálózat és szennyvíztisztító telep (vízi közművek) üzemeltetése tárgyában kötendő szerződést.

2.) A Képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert az 1.) pont szerinti szerződés aláírására.

A határozat végrehajtásáért felelős: polgármester

A határozat végrehajtásának határideje: folyamatos

 

 

134/2011. (IX. 6.) határozat melléklete:

 

ÜZEMELTETÉSI SZERZŐDÉS

 

Amely létrejött egyrészről:

            Martonvásár Város Önkormányzata

Székhelye: 2462 Martonvásár, Budai út 13.

Teljes jogú képviselője: dr. Szabó Tibor polgármester

Adószám: 15362931-2-07

Számlaszám: 11996303-06065533-10000001

Számlavezető pénzintézet: Erste Hungary Zrt.

KSH szám:15362931-8411-321-07 mint Átadó

és

                        Tordas…

                        Gyúró…

                        Ráckeresztúr…

 

(mint a víziközmű-vagyont üzemeltetésre átadók, továbbiakban Átadók)

 

másrészről a:

 

Szent László Völgye Szennyvíztisztító és Csatornahálózat Üzemeltető Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (mint a víziközmű-vagyont üzemeltetésre átvevő, továbbiakban Üzemeltető)

Székhelye: 2462 Martonvásár, Budai út 13.

Teljes jogú képviselő: Németh Zoltán ügyvezető

Adószám:…………………………………………

Cégbírósági szám: ……………………………

Számlavezető pénzintézet:……………………….

                                   Számlaszám: ………………………………………. mint Üzemeltető

 

között, amely biztosítja a Martonvásár, Tordas, Gyúró, Ráckeresztúr Önkormányzata mint Átadók tulajdonában álló, az 1. sz. mellékletben található módosított Vízjogi üzemeltetési engedély és ahhoz tartozó műleírásban körülírt vízi-közművek üzemeltetéséhez szükséges szakmai és személyi feltételeket.

 

 

I.                PREAMBULUM

 

1.           Felek megállapítják, hogy Átadókat az 1990. évi LXV. törvény (Ötv.) 8.§. alapján a helyi közszolgáltatások körébe tartozóan többek között a vízrendezés, vízelvezetés, csatornázás feladatai terhelik. Ez pedig Átadók részére a helyi közműves ivóvízellátás, valamint a közműves szennyvízelvezetési-és tisztítási közszolgáltatás keletkező szennyvizek összegyűjtéséről, elvezetéséről és tisztításáról való gondoskodási kötelezettséget jelenti.

 

2.           Felek rögzítik, hogy Üzemeltető olyan, kizárólag az Átadók tulajdonosi részesedésével működő, víziközművek működtetésére létrehozott közhasznú nonprofit gazdasági társaság, amelynek alapfeladata az Átadók településén lévő víziközművek üzemeltetésével a közműves szennyvízelvezetési- és tisztítási közszolgáltatás ellátása. Üzemeltető társasági szerződésének 4.1 pontja szerinti az Üzemeltető közhasznú főtevékenysége a 3700’08 statisztikai számú Szennyvíz gyűjtése, kezelése. Társasági szerződésének 4.4 pontja alapján pedig a társaság működésének célja: Gyúró. Tordas, Martonvásár, Ráczkeresztúr települések osztatlan közös tulajdonában álló Szennyvíztisztító telep és szennyvízcsatorna hálózat gazdaságos és hatékony működtetése, üzemeltetése.

 

3.           Üzemeltető kijelenti, hogy 2011. júliusában bejegyzett közhasznú nonprofit gazdasági társaság, jelen szerződés aláírásakor nem áll csőd-, felszámolási-, vagy végelszámolási eljárás alatt, és tudomása szerint nem kezdeményezték ellene csőd-vagy felszámolási eljárás megindítását.

 

4.           Felek megállapítják, hogy Üzemeltető, az Átadók víziközmű-vagyonának üzemeltetése szempontjából maradéktalanul megfelel a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. tv., 9.§ (2) bekezdés d) pontjában foglalt feltételeknek is.

 

5.           Felek a helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényben, (továbbiakban Ötv.), a Ptk-ban, az államháztartásról szóló 1992. évi XXXVIII. törvényben (továbbiakban Áht.), a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. tv., valamint a közműves ivóvízellátásról és közműves szennyvízelvezetésről szóló 38/1995. (IV.5.) Korm. rendeletben foglaltak, alapján jelen üzemeltetési szerződésben rögzítik a vízi-közművagyon üzemeltetésével összefüggő, a Szerződő Feleket megillető egyes jogokat és az őket terhelő kötelezettségeket, és az átadáshoz szükséges átadói nyilatkozatokat, kötelezettségeket, megállapodásokat.

 

6.           Átadók kijelentik, hogy, a fentiekre figyelemmel, az őket terhelő önkormányzati feladat-ellátási kötelezettsége teljesítése érdekében, a meglévő és a jelen szerződés 2. sz. melléklete szerint víziközmű-vagyon üzemeltetési jogát jelen szerződés keretében Üzemeltető részére átengedik.

 

 

II.        RÉSZLETES SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

 

1.      A szerződés tárgya, időbeli hatálya:

 

A jelen szerződést tárgya az Átadók kizárólagos tulajdonában álló, jelen szerződés 2. sz. mellékletében körülírt szennyvízcsatorna hálózat és szennyvíztisztító telep (továbbiakban: létesítmény vagy vízi közművek) üzemeltetése. Az Átadók jelen szerződés alapján ………….. napjától számított határozatlan időtartamra a mellékletben feltüntetett műtárgyakat, eszközöket, berendezéseket az Üzemeltető használatába adja, az Üzemeltető azt használatba veszi és a jelen szerződésben meghatározott feltételekkel üzemelteti.

 

 

2.      Az üzemeltető kötelezettségei

 

2.1.   Az üzemeltető kötelezettségei a jelen szerződés megkötésekor

 

Az Üzemeltető köteles a tárgyi létesítményeket leltár, műszaki specifikáció, rendeltetésszerű használatra való alkalmasság szerint, az összes műszaki és üzemeltetési dokumentációval együtt használatra átvenni. Ezek felsorolása a 2. sz. mellékletben található.

 

2.2.   Az üzemeltető a jelen szerződés fennállása alatt köteles

 

2.2.1.      a tárgyi létesítményt üzemeltetni és ezzel az Átadók jogszabályon alapuló ellátási kötelezettsége szerinti szolgáltatást biztosítani, a hatósági előírásoknak megfelelő szolgáltatást a szakmai elvárásoknak és a jogszabályi előírásoknak megfelelően elvégezni, mind a lakosság, mind az intézmények és gazdálkodó szervezetek részére;

 

2.2.2.      a szerződés időtartama alatt az üzemeltetett csatorna-hálózat rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban tartásához szükséges javítási, karbantartási munkákat folyamatosan saját költség elvégezni;

 

2.2.3.      az átvett víziközmű (engedélyekben feltüntetett) kapacitásának felső határáig a fogyasztókat ellátni;

 

2.2.4.      az üzemelési vízjogi engedélyben és a mindenkori hatályos jogszabályi rendelkezésekben foglaltaknak megfelelően a létesítményeket üzemeltetni, a tevékenysége gyakorlásához, és az üzemeltetési jogosultsághoz szükséges vízjogi üzemeltetési engedélyeket és minden további engedélyt haladéktalanul beszerezni, és ezeket jelen szerződés időtartama alatt hatályban fenntartani;

 

2.2.5.      a tervezett és havária (üzemzavar) jellegű üzemszünetek esetén a mindenkori vonatkozó jogszabályi előírások szerint a hibátlan üzemeltetés mielőbbi visszaállíthatósága érdekében eljárni;

 

2.2.6.      a munkavédelmi, tűzvédelmi és a tevékenysége során a munkavédelmi, tűzvédelmi és környezetvédelmi előírásokat folyamatosan betartani;

 

2.2.7.      a szennyvíz kibocsátókkal, (fogyasztókkal) a belső rákötések műszaki megfelelőségére irányuló vizsgálatot követően köteles és jogosult a szolgáltatási szerződést megkötni, a szolgáltatás díját számlázni és a díjat beszedni. A szerződés megkötése előtt köteles az Átadó nyilatkozatát beszerezni arról, hogy a fogyasztó a 3.2.10. szerinti hozzájárulást  megfizette, vagy a fizetés vonatkozásában a tulajdonostól, illetve a Viziközmű Társulattól halasztást, részletfizetést kapott, vagy egyéb módozatban megállapodott. Évente minden év november 30-ig köteles javaslatot tenni a következő évi, a fogyasztók részére érvényesítendő szolgáltatási díj, és az átadók részére fizetendő használati díj nagyságára

 

 

2.2.8.      Martonvásáron, a 2406 Martonvásár, Fehérvári út 10. szám alatt állandó ügyfélszolgálatot működtetni a fogyasztókkal történő személyes és telefonos kapcsolattartás biztosítására, illetve előzetes egyeztetés alapján kihelyezett ügyfélszolgálatokat is biztosítani az Átadók által egyenként rendelkezésre bocsájtott helyiségben, az Átadó illetékességi teróületén. Az üzemeltető elérhetőségeit az Átadók Polgármesteri Hivatalának hirdetőtábláin kifüggeszteni, illetve a szokásos helyi közzétételi módokon elérhetővé tenni a fogyasztók számára.

 

2.2.9.      évente - minden év november 30-ig - a következő évben a természetes elhasználódásból eredő szükségessé váló felújításokra és rekonstrukcióra - megfelelő indoklással ellátott – javaslatot, valamint éves karbantartási tervet készíteni a tulajdonos Átadók számára.

 

2.2.10.    haladéktalanul az Átadókat írásban értesíteni, ha észleli, hogy az Átadóknak valamely, a 3. pontban meghatározott kötelezettsége felmerül;

 

2.2.11.    haladéktalanul a tárgyi létesítményekkel kapcsolatban bekövetkezett, a működést kedvezőtlenül befolyásoló eseményekről az Átadókat értesíteni;

 

2.2.12.     a tevékenység végzéséhez szükséges felelősségbiztosítást megkötni a szerződés tárgyát képező művekre, és azt az Átadóknak az aláírást követően mielőbb, de legkésőbb a II./1 pontban nevezett üzemeltetési kezdőhatáridőt megelőző 60 napig bemutatni;

 

2.2.13.    az elvégzendő beruházáshoz, felújításhoz a használatra átvett műveken Átadók hozzájárulását és a finanszírozáshoz való előzetes jóváhagyását beszerezni, és azt Átadók finanszírozásával végezni;. 

 

2.2.14.    a szerződés tárgyát képező létesítményekben és átadott tartozékaiban keletkező indokolt selejtezési eljárásokat az Átadók felé jelezni, a selejtezést legkésőbb minden év november 30-ig kezdeményezni.

 

2.2.15.   a szerződés tárgyát képező létesítmények, és azok tartozékaira vonatkozó leltározást az Átadók valamint az Üzemeltető mindenkor hatályos – jelen szerződés mellékleteit képező - leltározási szabályzata alapján végezni, a felek együttes jelenléte mellett;

 

2.2.16      a rendkívüli esemény vagy nem tervezhető havária jellegű meghibásodásokból eredő üzemzavarok elhárítását és helyreállítását haladéktalanul megkezdeni, a kár enyhítése érdekében eljárni, és mindezekről egy időben az Átadókat is egyidejűleg értesíteni; továbbá jogosult az elvégzett munka mindazon költségeit az Átadókra hárítani, amelyeket nem fedez a 4.1.3. b + c pontja szerinti működési költség; Rendkívüli esemény alatt értendő minden olyan nem tervezhető hatás, amely az Átadók jelen szerződés tárgyát képező vízi-közművét megsemmisíti, állagában kárt okoz, vagy üzemét zavarja (pl. baleset, katasztrófa, időjárási behatás stb.).

 

2.2.17      saját költségén az Átadók számára azok tulajdonában lévő vízi-közművek műszaki állapotáról igény szerint, de évente legalább egyszer írásbeli információt, szakvéleményt nyújtani beszámoló formájában;

 

 

2.2.18     és jogosult a fogyasztói házi csatornák szerződéskötést megelőző, műszaki megfelelőség érdekében való ellenőrzésére, továbbá a fogyasztók által kibocsátott szennyvíz minőségének és az esővíz bevezetésének ellenőrzésére is. Szabálytalan (jogellenes, szerződésellenes stb.) bekötés, illetve terhelés, esővíz elvezetés stb. esetén jogosult az Átadóknál a szabálytalanul eljáró fogyasztókat érintő  csatornabírság kezdeményezésére, releváns vizsgálat alapján. A csatornabírság konkrét kiszabását a jogszabályok, helyi rendeletek szerint jogosult szerv teszi meg, az Üzemeltető itt leírt kezdeményezését és annak elbírálását követően további késedelem nélkül;

 

2.2.19      a szerződésen kívüli, illegális rákötések feltárása és csökkentése érdekében – szükség esetén az illetékes hatóságok közreműködésével – helyszíni ellenőrzéseket folytatni, amelyek eredményéről az Átadót folyamatosan értesíti, illetve a szükséges hatósági intézkedések megtételét kezdeményezni;

 

2.2.20      nyomon követni, és a szerződésben foglalt lehetőségei függvényében teljesíteni valamennyi tevékenységével kapcsolatos jogszabályi, hatósági és önkormányzati előírást - különös tekintettel a szakterületét érintő környezetvédelmi jogszabályokra, így a levegőtisztaság-védelemre, a hulladékkezelésre, a vízminőség-védelemre, az ipari szennyezés-ellenőrzés és kockázatkezelésre, a veszélyes anyagok kezelésére, a zaj- és rezgések elleni védelemre, valamint a polgári védelem és a katasztrófa-elhárításra vonatkozó előírásokra; köteles továbbá a vízbázisok, távlati vízbázisok, valamint az ivóvízellátást szolgáló vizi létesítmények védelméről az üzemeltető a 123/1997.(VII.18.) Korm. rendelet, a vízművek üzemeltetéséről a 21/2002.(IV.25.) KöViM rendelet, a tisztított szennyviz minőségi paramétereiről a vízszennyező anyagok kibocsátási határértékeiről szóló 28/2004.(XII.25.) KvVM rendelet, illetve a hatósági határozatokban, vízjogi üzemeltetési engedélyekben foglaltaknak megfelelve gondoskodni.

 

2.3.   Az üzemeltető joga az Átadók  általi felújítás során

 

Amennyiben az Átadók az Üzemeltetőnek használatba adott vízi-közművek felújítását más vállalkozóval végeztetik el, úgy vállalják, hogy a munkák megkezdéséről és azok miben létéről, tartalmáról ésszerű időben előre értesítik az Üzemeltetőt, aki ezt követően jogosult és köteles a felújítási munkák ellenőrzésére, a hatósági eljárásokon és az üzembehelyezési eljáráson való részvételre. A szakszerűtlen kivitelezés átvételét az Átadók értesítése mellett az Üzemeltető jogosult megtagadni.

 

2.4.   Az üzemeltető jelen szerződés megszűnése esetén köteles

 

2.4.1.       a tárgyi létesítményeket (a leltár szerint átvett eszközöket) megóvott, a 2.2.9 pontban foglalt terv szerint karbantartott, rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban a szerződés megszűnését követő 30 napon belül az Átadóknak visszaadni; a közművagyon visszaszolgáltatásáról Átadókkal együtt tételes jegyzőkönyvet készíteni; és a visszaszolgáltatás során műszaki ellenőr közreműködését igénybe venni. A visszaszolgáltatás az átadási dokumentáció és az évenkénti karbantartási és rekonstrukciós dokumentáció (jegyzőkönyvek, egyéb nyilvántartások) alapján történik;

 

2.4.2.      a jelen szerződés tárgyát képező közművagyonban bekövetkezett, a természetes elhasználódást meghaladó mértékű károk esetében az Üzemeltető a felróható magatartása miatt bekövetkezett károkat köteles megtéríteni.

 

 

3.      Az Átadók kötelezettségei

 

3.1.   Az Átadók kötelezettségei jelen szerződés megkötésekor

 

3.1.1.      Az Átadók kötelesek a 2. sz. mellékletben szereplő tárgyi létesítményeket rendeltetésszerű állapotban, üzembe helyezve, leltár szerint, műszaki specifikációval együtt az Üzemeltetőnek a rendelkezésére bocsátani.

Az Átadók kötelessége a vízi-közmű átadásához szükséges valamennyi meglévő és fellelhető dokumentáció átadása, legkésőbb, legkésőbb a II./1.pontban nevezett határidőt megelőző 60dik napig.

 

3.2.   Átadók ezen szerződés fennállása alatt kötelesek

 

3.2.1.       a tárgyi létesítmény üzemeltetéséhez kapcsolódó valamennyi döntésüket az Üzemeltetővel előzetesen írásban és ésszerű határidő tűzésével egyeztetni és döntéseik meghozatalakor az Üzemeltető javaslatát is lehetőségeikhez képest figyelembe venni;

 

3.2.2.      a minőségi követelmények, a jogszabályi vagy hatósági előírások miatti változás vagy Átadók Üzemeltetővel egyeztetett döntése esetén a szükséges fejlesztéseket és beruházásokat elvégezni vagy elvégeztetni;

 

3.2.3.       az üzemeltetés során kialakult, az Üzemeltető felelősségbiztosításával nem fedezett, valamint az Üzemeltetőnek fel nem róható kárért mint tulajdonosok helytállni;

 

3.2.4.       az Üzemeltető által határidőben kezdeményezett, a 2.2.1. pontban foglaltak szerint a szerződés tárgyát képező létesítményekben és átadott tartozékaiban keletkező indokolt selejtezési eljárásokat elvégezni;

 

3.2.5.       a szerződés tárgyát képező vízi közművekre vagyonbiztosítást kötni, és erről nyilatkozatot adni az üzemeltetőnek;

 

3.2.6.       a szerződés tárgyát képező vízi-közművek műszaki színvonalának megőrzése érdekében kötelesek a 2.2.9. pontban foglalt felújítási javaslat és karbantartási terv alapján egyeztetett, és mindkét fél által elfogadott tervezett rekonstrukciós és felújítási munkák finanszírozására és elvégeztetésére az Üzemeltető írásbeli jelzése alapján, Üzemeltető bonyolításával a mindenkor hatályos jogszabályok, helyi rendeletek, szabályozatok figyelembe vételével; a felmerülő költségeket megtéríteni, a szükséges eszközöket biztosítani, átadni (pl. tartalék alkatrészek) az Üzemeltető, vagy a kivitelező által kibocsátott számla alapján illetőleg az Üzemeltető jogosult beszámítás útján rendezni ezen igényét az esedékes használati díjból;

 

3.2.7.       a szerződés tárgyát képező vízi-közművek váratlan és rendkívüli felújítási és beruházási munkáit késedelem nélkül finanszírozni az Üzemeltető olyan írásbeli jelzése alapján (2.2.16.), amely ésszerű határidőt mint javaslatot is tartalmaz; és az ezzel összefüggésben felmerülő költségeket megtéríteni az Üzemeltető által kibocsátott számla 90 naptári napon belül történő kiegyenlítésével;

 

3.2.8.      a Vagyonbiztosításhoz köthető káresemény esetén a biztosítónál késedelem nélkül eljárni;

 

3.2.9.      a leltározáskor tapasztalt leltáreltérés kezelésére, azaz: a 2.2.15. pont szerint leltározás során a nyilvántartásban foglaltakhoz viszonyítva mutatkozó esetleges eltéréseket felek 8 napon írásban jelzik egymás felé, és a vonatkozó szabályzataikban foglaltak szerint járnak el.

 

3.2.10.    köteles a jelen megállapodás hatályba lépése előtt a korábbi üzemeltető Fejérvíz ZRt-vel fennálló, azonos tárgyban megkötött szerződéseiket, minden megállapodásukat jogszerűen megszüntetni (felmondani vagy közös megegyezéssel lezárni) és vele elszámolni; további felkérni arra hogy adjon árajánlatot arra nézve, hogy a továbbiakban szükség esetén mint az új Üzemeltető alvállalkozója külön megállapodás alapján is segítse a közmű üzemeltetését megfelelő alvállalkozói díj megfizetése mellett; és minderről Üzemeltetőt megfelelően tájékoztatni;

 

3.2.11.   köteles az Üzemeltetés megkezdéséig a Fejérvíz Zrt–vel és az érintett tulajdonostárs önkormányzatokkal szükséges településenkénti  záró leolvasásokat elvégezni, az adatokat feldolgozni, összefoglalni, és a leolvasott záró adatokat mint az új Üzemeltető nyitóadatai számára értékelhető formában leadni, és a mérésekhez, leolvasásokhoz, számlázáshoz szükséges valamennyi technikai eszközt, programot, elszámolási módot és szükséges személyzetet  átadni, biztosítani.

 

 

3.3.   Az Átadók jogosultak

 

az üzemeltetésre átadott vagyontárgyak működtetését, az azokkal nyújtott szolgáltatást folyamatosan figyelemmel kísérni. E célból az Átadók meghatalmazottai bármikor, előzetes egyeztetéssel és az üzemeltetés zavarása nélkül jogosultak betekinteni a jelen szerződés tárgyával összefüggő műszaki és gazdasági dokumentumokba, valamint a helyszínen meggyőződni arról, hogy az üzemeltetés a jelen szerződésben foglalt feltételek szerint történik.

 

3.4.   Az Átadók a jelen szerződés megszűnése esetén kötelesek

 

a létesítményt az Üzemeltetőtől visszavenni, az üzemeltetéséről a továbbiakban gondoskodni; Átadók az esetleges visszavétel során együttes képviselőjük útján is eljárhatnak, akit előzetesen közösen bíznak meg közös képviseletükkel. Ennek hiányában valamennyi Átadó maga jár el az átvételkor.

 

4.      Díjak

 

4.1. Használati díj

 

4.1.1.Felek megállapodnak abban, hogy az Üzemeltető a közüzemi létesítmények használatáért köteles Átadók részére Használati díjat fizetni. A Használati díj, az Üzemeltető által (a 4.1.2. pont szerint) az Átadók nevében a fogyasztóktól beszedett, a 4.3.1. pontban nevezett szolgáltatási díjaknak, a működtetési önköltséggel és az úgynevezett Havária díjjal csökkentett összege lesz (azzal, hogy a később 4.3.3. pont szerint kialakított premizálási rendszer is az önköltségi részt terheli). A beszedett díjakból a használati díjat meg kell fizetni az Átadóknak, az ezen felüli díj az Üzemeltetőt illeti.

 

4.1.2.A használati díj meghatározásakor mindkét fél törekvése, hogy annak mértéke megfeleljen az üzemeltetett vízi-közmű vagyon pótlási és felújítási igényének, amely az Átadó kötelezettsége, az Üzemeltető javaslatai alapján. Tekintettel arra, hogy a tényleges üzemeltetés a II./1.pont szerinti.naptól kezdődik, az Átadók kötelesek az Üzemeltető kérésére 2011. december 20. napjáig egyhavi üzemeltetési díjnak megfelelő pénzeszközátadást teljesíteni az Üzemeltető részére, hogy az első hónap működési költségeit fedezze részére. Ezen első havi díj számításának képlete: a 2010. év átlagos fogyasztás és a tervezett m3 ár szorzatának teljes összege arányosítva az Átadók tulajdoni hányadának megfelelő arányban. Az Átadókra eső fizetendő összeget az Üzemeltető külön közli valamennyi Átadóval.  Ezen összegeket az Üzemeltető köteles az Átadók részére 2012. június 30. napjáig visszafizetni.

 

4.1.3.Felek megállapodnak abban, hogy az Üzemeltető által fizetendő használati díj összegére minden tárgyévet megelőző év november 30. napjáig egyeztetést végeznek, és a következő évi szolgáltatási díj javaslatának elfogadásával egyidejűleg, közösen, írásban állapítják meg az új összegeket. A havária díjat minden esetben m3/Ft-ban határozzák meg a felek.

 

A 2012. évre eső díjat a felek a jelen megállapodás aláírásakor az alábbiak szerint határozzák meg:

 

a)     A felek rögzítik, hogy a szerződés tárgyát képező művek használatáért az Üzemeltető a fogyasztóktól 2011. december 31-ig az alábbi (4.3.2 pont szerinti) jelenleg érvényes díjszabás szerinti fajlagos csatornahasználati díjakat szedi be:

 

-        Martonvásár Város Önkormányzata esetén 450 Ft/m3 +Áfa,

-        Gyúró, Tordas és Ráckeresztúr Önkormányzatai esetén 350-350 Ft/m3 + Áfa.

 

Ezt követően 2012. januártól Átadók jogosultak a saját területükön működő fogyasztók szennyvízdíjait felülbírálni, amennyiben ennek összege módosításra kerül, azt minden naptári év január hónapjának 30. napjáig kell rögzíteni, és az  erről aláírt dokumentumot a jelen szerződés mellékletéül csatolni utólag (Átadók akarata arra irányul, hogy a fogyasztói csatornadíjaik jövőbeli módosításához kifejezette elegendő a szerződés ezen új, utólag csatolt mellékletének módosítása, a teljes szerződés módosítása nélkül).

Átadók kifejezetten megállapodnak abban, hogy amennyiben bármelyik Átadó ilyen kiegészítést csatol a jelen szerződéshez (azaz a fogyasztói csatornadíjait módosítja és ezt Üzemeltetővel közli), erről az Üzemeltető haladéktalanul köteles a másik 3 Átadót is tájékoztatni. Az Átadók egymás csatornadíjainak módosításához nem szükséges egyenként hozzájárulniuk, e tájékoztatási kötelezettség kizárólag információs jellegű.

 

 

b)      Az úgynevezett önköltség összege valamennyi Átadó tekintetében: 246,7. Ft/m3 + Áfa,;

 

c)                Havaria összege valamennyi Átadó tekintetében: 8 Ft/m3 + Áfa;

 

d)     Az Átadók részére fizetendő üzemeltetési használati díj összegének számítási képlete: adott Átadóra vonatkozóan a) – b) – c) = az adott Átadó felé esedékes Használati díj.

 

 

A 2012. évben ténylegesen fizetendő használati díj a jelen szerződésben rögzített fajlagos nettó használati díj és a tárgyévben várhatóan értékesítésre kerülő csatornamennyiség szorzatának összegével egyezik meg, melyet a felek az alábbiak szerint terveznek:

 

2012. évi várható értékesítési volumen:  ………………       m3

 

Ennek megfelelőem Felek a 2012. évi várható használati díj éves összegét ………………,- Ft összegben állapítják meg, illetve tervezik. A használati díjat a mindenkor hatályos általános forgalmi adóról szóló törvényben foglaltak szerinti adó terheli.

 

 

4.2.   A használati díj megfizetésének szabályai:

 

a.)    Üzemeltető minden tárgyhónapot követő hónap 5. napjáig a ténylegesen beszedett díjakra tekintettel az Átadók által kiállított számlák alapján, a 4.1.3/d. pont szerint meghatározott használati díjakat tartozik átutalással megfizetni Átadók külön megadott bankszámláira, 8 banki napos fizetési határidővel. A ténylegesen beszedett üzemelési díjakat, így az abban foglalt használati díjat is legkésőbb minden naptári negyedév utolsó napjáig összesíteni kell. Az összesítésnek tartalmaznia kell a még be nem folyt, de a fogyasztók felé kiszámlázott üzemelési díjakat is (kintlévőség), azok esedékességének feltüntetésével együtt.

 

b.)    A használati díj éves elszámolását Üzemeltető köteles legkésőbb a tárgyévet követő év február 28. napjáig elkészíteni és az Átadók részére egyeztetés és elfogadás céljából megküldeni. Az elszámolás valóságtartalmáért és hitelességéért Üzemeltető teljes körű felelősséggel tartozik.

 

4.3.   Csatornaszolgáltatás díja

 

4.3.1.A vízi-közmű szolgáltatást igénybe vevő fogyasztó csatornadíjat köteles fizetni, melyet minden tárgyévre az árak megállapításáról szóló, többször módosított 1990. évi LXXXVII. törvény rendelkezései szerint az Átadók mint Helyi Önkormányzatok képviselőtestületei rendelettel állapítanak meg az Üzemeltető által a 2.2.7. pont szerinti javaslata alapján. (Az aláírás napján a 4.1.3 a) pontban nevezett összeg, amely a vonatkozó jogszabályok és a helyi rendelet alapján változhat).

A javaslatot úgy kell előterjeszteni az Átadók felé, hogy a szolgáltatás díjában a felmerülő összes költségnek meg kell térülnie. A javaslat részeként az Üzemeltető tájékoztatást ad az 1-10. hónapra vonatkozó tényadatok és az év további részére vonatkozó kalkuláció alapján a költségekkel alátámasztott naturális és pénzügyi adatokról is.

A csatornaszolgáltatás díjára a közüzemi csatorna használatáról szóló mindenkor hatályos rendeletekben foglaltak alkalmazandók.

4.3.2.Felek megállapodnak abban, hogy amennyiben Átadók, mint árhatóság az Üzemeltető előterjesztésétől eltérő, annál alacsonyabb mértékű díjat állapítanak meg, úgy az Átadók kötelesek az előterjesztés és a tényleges díj közötti különbözetből származó, az Üzemeltetőt ért bevételkiesést az Üzemeltető éves elszámolásának alapján, veszteségének elkerülése érdekében, az ahhoz szükséges mértékig, pénzeszközátadás formájában az ésszerű üzemeltetésre tekintettel késedelem nélkül kiegyenlíteni. Felek megállapodnak továbbá abban, hogy jelen szerződés tárgyát képező vízi-közmű működtetése során keletkező mérleg szerinti eredmény összege az Átadókkal történő egyeztetés alapján vízi-közmű fejlesztésére kerül felhasználásra.

4.3.3.A fogyasztók által fizetendő díjakat az Üzemeltető szedi be a saját bankszámlájára, amelyek beérkezését követően, de legkésőbb minden naptári negyedév lezárását követen a negyedévet követő hónap 5. napjáig  elszámol az Átadók felé a 4.3.4 pont szerint. A beszedés az alábbi időszakonként történik: Martonvásár, Tordas, Gyúró esetén éves fogyazstói leolvasással, de havi átalányszámlázással, Ráczkeresztúr esetében havi leolvasással, havi számlázással. Ettől a felek évente egyszer, legkésőbb január 31.ig tett bejelentéssel eltérhetnek, melyet évközben ismét módosítani nem lehet. Az évestől eltérő leolvasási gyakoriságból eredő többletköltségek az eltérést kérő Átadót terheli és a többi Átadóra nem hárítható.  E beszedési megbízásért az Átadók az Üzemeltető részére külön díjat nem fizet. Üzemeltető jogosult és köteles a díjak beszedését ösztönző úgynevezett Prémiumrendszert kialakítani, és a beszedéssel megbízott alkalmazottait érdekeltté tenni a díjak határidőben és hiánytalanul történő beszedésében. A kialakított Prémiumrendszerről köteles az Átadókat annak alkalmazásától számított 5 munkanapon belül tájékoztatni.

4.3.4.A beszedett díjakat az Üzemeltető elkülönített számlán kezeli, amely díjból az üzemeltetés önköltségét és a havaria díjat megtartja, az azon felüli díjat pedig a 4.2 a) pont szerint az Átadók részére átutalja Használati díj jogcímén. Átadók az Üzemeletető éves karbantartási terve és javaslatai alapján a részükre befolyt díjakból az Üzemeltetővel előre egyeztetett mértékű karbantartási alapot képeznek, amelyet elkülönítetten kezelnek és az előre nem tervezett, a 2.2.16. pont szerinti munkálatokra kötelesek készenlétben tartani, és szükség szerint felhasználni.

4.3.5.Abban a nem várt esetben, amennyiben az Átadó Önkormányzatok valamelyike fizetésképtelenné válik, úgy az Üzemeltető valamennyi általa beszedett díjat saját ………. banknál vezetett ……………-……………..-……………. számú számláján a 4.3.4 szerint az érintett Átadót illető díjrészeket elkülönítve kezeli mindaddig, amíg a fizetésképtelen Önkormányzattal másképpen írásban meg nem állapodik, vagy jogszabály őt másképp nem kötelezi ebben a helyzetben.

 

 

III.       Egyéb rendelkezések

 

5.      Felek a beruházás, felújítás, karbantartás fogalmait a számvitelről szóló 2000. év C. törvény 3. § (4) bekezdésének 7., 8., és 9. pontjaiban rögzítettek alapján határozzák meg.

 

6.      Rendkívüli eseményekből adódó, a feleken kívül álló, külső és elháríthatatlan valamint előreláthatatlan okokra (vis major) visszavezethető szerződésszegés miatt a felek egymással szemben követelést nem érvényesítenek.

 

7.      Átadók kijelentik és szavatolják, hogy a jelen szerződés tárgyát képező vízi-közművekkel kapcsolatosan más, harmadik személy felé kártalanítási és egyéb kötelezettsége nem állnak fenn, és szavatosságot vállalnak arra, hogy a létesítmények per-, teher- és igénymentesek. Harmadik személynek semmilyen joga nincs a biztonságos üzemeltetés megakadályozására. Az Átadók és az Átadók által az Üzemeltetőn kívül a jelen szerződés szerint megbízott más fővállalkozó közötti szerződésből eredő garanciális és szavatossági kötelezettségeket, illetve jogokat az Átadó érvényesíti e szerződéstől függetlenül, úgy, hogy ez az üzemeltetési munkát ne zavarja. Ehhez Üzemeltető haladéktalanul jelzi az érintett Átadó felé az esetlegesen felmerülő garanciális és szavatossági kötelezettség érvényesítését igénylő hibákat.

 

8.      Az Üzemeltető kijelenti és szavatolja, hogy az üzemeltetésre átvett létesítmények működtetéséhez szükséges szakmai, műszaki és humánerőforrás feltételekkel rendelkezik, minden tekintetben megfelel a létesítmény üzemeltetési követelményeire vonatkozó rendelkezéseknek.

 

9.      Rendes felmondás: A jelen szerződést bármelyik fél rendes felmondással 90 napos felmondási idő alkalmazásával, a másik félhez intézett felmondólevéllel jogosult felmondani. A felmondási idő az írásban megküldött, és bizonyítható módon átvett felmondólevél kézhezvételét követő naptól indul.

Azonnali (rendkívüli) felmondás: Jelen szerződést a másik fél ismételt és súlyos szerződésszegése esetén bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja. Az azonnali hatályú felmondás közlése előtt a fél köteles írásban, indoklással ellátva, bizonyítható módon a másik felet legalább 90 napos határidővel a szerződésszegés megszüntetésére felszólítani, amelyben részleteznie kell a szerződésszegés tartalmát és az elvárt intézkedést és az arra tűzött határidőt is. Az azonnali felmondás nem veszélyeztetheti a fogyasztók részére történő közműszolgáltatás a hatályos jogszabályok betartása mellett.

 

10.   Az esetleg felmerülő bírságot az Üzemeltető köteles megfizetni, ha az gondatlan vagy szándékosan szakszerűtlen tevékenységéből következik, ebben az esetben a bírság kizárólag őt terheli. Minden egyéb tőle független ok miatt felmerülő ilyen kötelezettség az Átadókat terheli, ebben az esetben Üzemeltető köteles az Átadókkal egyeztetni, majd ezt követően jogosult az összeget az Átadóknak a jelenlegi szerződés szerint számítandó Használati díj összegéből levonni. Az üzemeléssel összefüggő Átadói fizetési kötelezettségek a jelen szerződésben - ellenkező megállapodásig vagy vita esetén – az Átadókat tulajdoni arányukban terhelik, melytől közös megállapodással eltérhetnek.

 

11.   A hatósági, illetve jogszabályi előírások megváltozásából származó, az üzemeltetéssel kapcsolatos területen jelentkező következményeket, változásokat az Üzemeltető elvégzi, azonban ha fejlesztési igény jelentkezik, azt Átadók kötelesek végrehajtani.

 

12.   A jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben az 1959. évi IV.tv., ( Ptk.), a víz- és csatornaszolgáltatásra vonatkozó, a jelen szerződésben korábban is hivatkozott valamennyi jelenlegi, és az aláírást követően hatályba lépett más jogszabály mindenkor hatályban lévő rendelkezéseit kell alkalmazni.

 

14. Felek jelen szerződésből esetlegesen eredő jogvitáikat peren kívüli egyeztető tárgyalásokkal próbálják meg rendezni, ennek eredménytelensége esetén a peresített értékhatártól függően a 2.sz. mellékletben leírt szennyvíztisztító létesítmény tényleges helye szerinti, hatáskörrel rendelkező Bíróság kizárólagos illetékességét kötik ki.

 

13.   Felek megállapodnak abban, hogy jelen szerződés az aláírás napján lép hatályba.

14.   A jelen szerződés érvényességi feltétele az Üzemeltető társaság taggyűlésének kifejezett jóváhagyása, annak Társasági szerződése 11.2.11 pontja szerint. Hiszen az Átadók az Üzemeltetőnek tagjai, így a jelen szerződés a társaság és annak tagja közötti, taggyűlési jóváhagyáshoz kötött szerződésnek minősül, továbbá az Átadó önkormányzatok Képviselő testületének előzetes jóváhagyó döntése is szükséges.

 

Felek jelen szerződést elolvasás után, mint akaratukkal mindennel megegyezőt, helybenhagyólag aláírták.

 

Martonvásár, 2011.év augusztus hó 01. nap

 

 

………………………………………………      ……………………………………………

Martonvásár Város  Önkormányzata                                       Szent László Völgye Szennyvíztisztító és Csatornahálózat Üzemeltető Közhasznú Nonprofit Kft.

Képv. dr.Szabó Tibor polgármester                               Képv.: Németh Zoltán ügyvezető

 

Tordas……….                                                                                           Gyúró……….

 

Ráckeresztúr……

 

Pénzügyi ellenjegyzők:

Martonvásár:   Tordas:     Gyúró:       Ráckeresztúr:

 

Jogi ellenjegyzők:

Martonvásár:       Tordas:         Gyúró:               Ráckeresztúr: